neděle 22. dubna 2018

Koblížek a Kocourek na cestách., tentokrát na Lazovské 100, aneb co nemáš, nepotřebuješ stále platí:)

Restaurace v Piešťanech - nádherné retro
Kdo by mě neznal, myslel by si, že moje zážitky jsou čistě psychedelické, patrně psané pod vlivem nějakého silného psychofarmaka... Ale není tomu tak. Všechno jsem měl celkem pečlivě promyšlené, do poslední chvíle jsem byl rozhodnutý pracovat a balit a chystat se až v pátek dopoledne, přeci se dokážu zabalit rychle, ne?:) navíc ve vlaku bude dostatek času si ještě odpočinout....

Nicméně v pátek dopoledne si moje nejmilejší způsobila tříštivou zlomeninu lokte a a tak místo balení před polednem objíždíme rentgeny, chirurgie a čekárně v Motole píšu Martinovi, aby zrušil moji jízdenku, že to balím. Ovšem moje nejmilejší po chvíli říká, že jde na operaci až příští týden a že mě doma v principu nepotřebuje...:). Trochu mě to zasáhlo:), ale jako správný drsňák hned volám Martinovi.. se slovy -- odvolávám co jsem odvolal.. slibuji, co jsem slíbil:) -- ho prosím ať neruší jízdenku. Martin říká, že to bylo doslova vteřiny před závěrečným kliknutím..

Přijíždím domů, ve spěchu všechno, co vypadá použitelně nacpu do báglu, hodím jedny běžecké boty v igelitce, na nohy si beru pro jistotu extra “psí"  asics (staré černé, co už mám, jen když jdu venčit Deri), ale v nouzi by se v nich dalo ještě běžet.. Na závod beru svůj bágl černé pivo se základním závodním vybavením, baterky, čelovky, navigaci.. Není čas na nějaké rozjímání a dojetí:), říkám si, že jsem mrcha, odjíždím pryč, žena pochroumaná na těle a na duchu, v sobotu má navíc narozeniny.. Ale má pravdu, byl bych tady k ničemu. Zanadávám v duchu a decentně, popadnu věci a běžím na metro, vím že mám tak asi 5-7 minut rezervu, abych chytil vlak.. Utěšuji se klubovým heslem co nemáš, nepotřebuješ -- bez toho, že bych tušil, jak moc si ho budu opakovat.:)

Vlak do Piešťan je z kategorie zážitková akce - přímá linka Praha-Piešťany je sestavená patrně z vyřazených lokálek německých drah nasazených v Čechách jako mezinárodní rychlík:). Horko jako v sauně, na dotaz na funkčnost klimatizace následuje odpověď, že máme okna a větrák. Na tramvaj to bylo luxusní, na vlak krásné retro, jak stoicky prohlašoval jeden z K:), záleží na úhlu pohledu...

Na příjezdu do Piešťan dáváme pro jistotu jídlo, smažený sýr s housce v neskutečném non-stopu. K+K přehodnocují strategii, místo čekání na bus, bereme taxík, který nám zajistí určitě extra hodinu spánku, máme penzion skoro 2 km od startu. Když tam dorazíme, už zavírají kuchyň. Podaří se mi ale přesvědčit obsluhu a kuchaře, aby nám udělal polévku a pivo.. Martin jako správný horský vůdce s naprostým klidem jí polévku a ve chvíli, kdy mu mezi zuby patrně zapraskají kousky ledu:).. na sebe s úsměvem pohlédneme a unisono prohlásíme, že by polévka mohla být i teplejší;)..

Ale jak se říká.. večer chutná ráno pomáhá:).. V mezičase si rychle připravujeme věci na závod a já si připadám jak při losování MATESa - postupně otevírám naházené pytle a tašky v báglu a "objevuji" co mám s sebou. Na Martinovu otázku, v jakých botách poběžím., po pravdě říkám, počkej, musím se podívat!:).. A La Sportivy! Tak to běžím v nich.. Potom nacházím i polštářek a hned se chválím, jak i při tom zmatku jsem skvěle zabalil:). Další otevírání přináší další dobré zprávy. Mám nějaké jídlo, sušené ovoce, krátké kalhoty, ponožky a tričko s krátkým rukávem i nevěstu (Sahara kit), tady ale dobré zprávy končí. Sice mám další sady triček s krátkými rukávy.. asi desatery trenýrky:).. ale nemám spacák a nic do čeho bych se po doběhnutí mohl převléci a přečkat zbytek noci a čas do odjezdu vlaku.. Co nemáš nepotřebuješ.. a to ze ti bude zima v tělocvičně není tvůj problem.. je to problem tvého budoucího já... a upřímně tomu chlápkovi to nezávidím:).

Závod je tak trochu zahalen ve slunečním oparu. Ráno se pomocí Martinem zařízeného stopu:) dostáváme na start, vítáme se Jitkou, nastavuji dobře připravenou navigaci -- věřím si, všechno nechávám za sebou a vyrážím.. Nicméně navigace umírá už po 2.5 hodinách a hned za to platím ..  první kufr..

Slunce fakt pálí a jsem moc rad, ze mám nevěstu, Sahara Kit je moje nezbytná pomůcka -- i když v kritickém časovém období naprosto chyběly potoky, aby se dala namočit. Pravda je, že zabloudění a ztráta vody před Filipovým údolím, to mě málem zahubilo. Postupně přestávám běžet, chůze, která se zpomaluje po chvíli připomíná stařecké šourání. Je mi fakt blbě, neskutečná dehydratace a stanice je děsně daleko. Jjo, kdybych věděl, že je na jiným kilometru, tak bych asi žebral o vodu na začátku vesnice..

Na stanici málem zvracím. Jdu rovnou do hospody, kde se zřítím na židli:), postupně do sebe dostanu dvě Fanty, pivo a vývar.. Přes půl hodiny ležím jako lazar.. pak procházím ještě jednou stanicí, beru několik chlebů se sádlem a rozvážně stoupám pryč.. snažím se vrátit do závodu.. v řadě úseků bych normálně určitě běžel — ted to ale nejde, pořád bojuji se zvracením a snažím se maximálně pít..

Přidávám další bloudění - pro člověka který špatně vidí dodávám, že ty přechody z turistické značky na vlastní značení by jistě zasluhovaly víc značek, upozornění pomocí fáborků a tak.. Ale, co. V duchu mažu jakékoliv predikce dokončení, bojím se, ze už se nerozeběhnu:)... Nakonec dvě rychlá piva na Holubyho chatě jsou jako elixír.. po malé chvilce dávám čtyři rychlé kilometry, každý pod 6 min/km. V country salonu, obětuji další čas, polévka a pivo jisti dobrou náladu.. o když je mi jasné, že přes noc toho moc v náročnějším terénu nenaběhám, jsem v pohodě. Já s těmi svými defekty umím dobře žít:) a mám je svým způsobem i rád..

Ve Višňovém připíjím s Petrou M. na její nadcházející narozeniny, ještě dvě stoupání a jsem v cíli.. Trochu se mi to komplikuje na poslední záchranné stanici, při výlezu bloudím, nevidím žádné značení.. ztrácím další a další minuty hledáním kolem, navigace mrtvá (ani druhé baterky nevydržely víc jak 3 hodiny) a tak s pomocí telefonu a google maps nacházím cestu do cíle a dokončuji v čase o hodinu delším, než byl projektovaný pomalý čas:). Kvůli tomu, aby čas začínal 18 si málem zašpiním trenýrky;), ale jak víme, je to v klidu, neboť jich mám s sebou na rozdávání:)..

V cíli se snažím na chvíli si lehnout a odpočívat, ale balíček, ve kterém jsem si myslel, že je lehký spacák, byl  ručník!:). Společně s básníkem si na zemi v tělocvičně přeji být menší a ještě menší.. až budu nejmenší na světe.. Ranní chlad a pokora mají podobné účinky.:) Oblékám si znova návleky na ruce, beru džíny a ručník přes ramena mi zajišťuje, že se neklepu zimou a míra diskomfortu je na "přijatelné" úrovni..:).

Ráno s Martinem společně usoudíme, ze jsme sice po noci šíleně ztuhlí, ale za 40 minut nám jede z Piešťan vlak. Zbytek příběhu je stejně punkový jako doposud.. Objednávání taxi a pobíhání kolem základní školy.. hledání taxíka, který je u jiné školy..příjezd doslova minutu před odjezdem vlaku.. V "tramvaji" na cestě do Prahy už nemají skoro nic k jídlu.. tedy jediné "jídlo" jsou bramborové lupínky... Ale horká čokoláda s extra mlékem, úsměvy a krátká sukně stewardky získávají plusové body a napravují reputaci tramvajové linky..:)

Akci celkově hodnotím velmi pozitivně, hezký výlet s kamarády, skvělé retro momenty, punková atmosféra, návrat do skoro skrečovaného závodu a celkové zvládnutí všech šoků. Za to se musím pochválit:). ... I když příprava, ani závěrečné "ladění" na závod, nebyly optimální (o samotném balení věcí ani nemluvím), tak se znovu ukázala síla našeho klubového hesla -- Co nemáš, nepotřebuješ. A znovu jsem se ujistil, že klid musím mít v sobě, jinde ho těžko najdu!:)

Všemu zdar! Našim nejmilejším manželkám, našemu úsilí a ultra.. zvlášť!
12:)

15 komentářů:

 1. Neprestavam cist a neprestavam zasnout :) A smat se :) Doufam, ze nejjasnejsi slunecko uz je vporadku, posilam pozdravy.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dekuji, dekuji..:)
   A to jsem -- aby to nebylo dlouhe -- vynechal "vdecne" casti naseho vyletu, kdy jsme s MVP, jako K+K (Kocourek a Koblizek) sdileli luzko..:).. [A to na zacatku vypadalo, ze mame i jen jednu pokryvku:)..
   Nicmene, moje nejmilejsi manzelka jde teprve tento tyden s rukou na operaci.. asi zpet v praci tak po 1.5-2 mesicich.. Takze to hned nebude, ale ona je statecna..
   Drzim palce na kocarkove pobihani.. jde ti to skvele! 12:)

   Vymazat
  2. :) jako obyvkle, hlavne aby to nebyla nuda ;)

   Tak drzim palce, at jde vsechno hladce.

   Vymazat
  3. :)..Martino.. myslím, že "nudy" .. tedy toho se se mnou moje nejmilejší (bohužel) bát nemusí.:).. Spíš si myslím, že ty šoky jsou často větší, než by ona chtěla.. Určitě by preferovala větší klid, řekl bych:).
   Ať nám to běhá! 12:)

   Vymazat
 2. Proč si o tom spacáku neřekl? Bych ti bývala byla nechala nějaký dovézt, když už jsem se jakožto řidič ukázala býti zbytečná.
  A jinak hustě, jsi frajer! Nechápu, jaks to mohl v tomhle čase stihnout a ještě mezitím skoro zaklepat la sportivama! Ta absence vody a značení - to bylo místy dost zničující a že v tom Filipově údolí byla občerstvovačka dál, žejo?? Mně to T. furt nevěří, prý jsem se musela blbě podívat... ale on se tam po tý nekonečný silnici nepotácel, takže co on ví? :-) Každopádně super! A jdu to taky hodit na papír, dokud je, jak říkáváš, v čerstvý paměti :-) :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. :) Dekuji.. No rekla jsi to dobre, malem jsem tam zaklepal La Sportivama..:). Ale jak uz je clovek starsi, tak vic veri na zazraky, lip umim drzet zuby u sebe a potlacit zvraceni.. a tak:).. Clovek prestane myslet na cas v cili -- a tesi se, jak bude resit problem chladu v cili:).
   Pujcit si spacak by me skutecne nenapadlo.. zni to hezky, ale preci jen ten pocit nezavislosti.. a neniceni cizich veci:).. ten je ve mne pevne zakotven. Ale moc diky!
   Gratuluji k dokonceni a tesim se na Tvoje epicke vypraveni!
   Ultra zdar! 12:)

   Vymazat
 3. Někdy mi u piva musíš prozradit, co Tě motivuje zažívat tyhle neuvěřitelný dobrodružství. Jeden by skoro řekl, že se stačí jenom proběhnout, Ty k tomu potřebuješ bonus :-) Skoro by se chtělo říct někdo TO (ultra) rád horké! Zdravím, a gratuluju, tb

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. :). Děkuji a gratuluji k úspěšnému trenérskému vykročení. Tvoje svěřenka tam byla za drsňačku.. což odpovídá jejímu indiánskému jménu "Dune-runner", ke kterému já jen pro vysvětlení dodávám.. je to ta, co trénuje s bouřlivým ptákem!:)
   Na nějaké setkání, proběhnutí či hospodu se pochopitelně těším.. Nicméně, asi ty naše plánované noční běhy budeš muset běhat s nějakým tažným zařízením.. abychom si my ostatní mohli také s tebou popovídat!:)
   Všemu zdar, kamarádům a ultra.. zvlášť! 12:)

   Vymazat
 4. Jeden by te skoro podeziral, ze si ty zazitky tak nejak predem inscenujes... Tvoje patecni hlaska z Motola: "Drama, drama!" a ted "Prima linka Praha - Piestany" .... whahahahahaha!!! Jste borci! April.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. :).. inu je potreba hrat s kartami, ktere mas v ruce..:)
   Bylo mi lito moji nejmilejsi [MOC DIKY za kytku a povzbuzovani!], ale .. nakonec zvitezila zarputilost ve mne:)..
   No pripadal jsem si jak ten chlapek, co mu matka rika.. "jen pres moji mrtvolu"! .. a on odpovida.. "tak si lehnete maminko, ja vas prekrocim"!:)
   Verim, ze na shledanou v Niedernsillu!! 12:)

   Vymazat
 5. Výlet pánů K+K tentokrát do CZ/SK pomezí bylo opět vydařené a musím říct, že tvoje divoká tarotová karta "žena se zlomenou rukou" proti mojí "ženě s chřipkou" je prostě hardcore. Přesto že jsem z výletu vyšel jako (jak praví organizátor Slavo) DeNaturalizovanýFico, stále věřím že nejsem pro 100+ akce úplně ztracen. Dalším K+K akcím 3x zdar!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. :) dekuji.. vsak vis, ze ac jsem z definice Stira vetsinou na podobnych akcich ryzi samotar.. s Tebou je to vzdy pohoda.. a prehrsle zazitku, ktere se vetsinou nikam nevejdou, ale vytvareji silne prijemny pocit vzpominek..
   Ja se vzdy smeju, kdyz vzpominam na Tvoje vysvetlovani .. Ze vlastne nemuzes jit se svym problemem k lekari.. Co bys mu rekl, ze? Ze po 80 kilometrech v terenu te zacne bolet kicel/koleno? :).. Odpoved, to jste pane kolego ale spatne.. psychiatrie je o patro vys..:)..
   tesim se na pristi akce.. At se dari! 12:)

   Vymazat
 6. Příhody Koblížka a Kocourka opět nezklamaly. Díky za vtipné čtení. :-) A Slunéčko, ať je brzy fit.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc diky! Samozrejme.. K+K je dobra silna dvojka:).. podobne jako bratranci Veverkovi (a ja co by Veverka nahradni).. Slovy Satrnina.. kdyz mas dobrodruzstvi a nadseni v sobe.. tak se ti skvele zazitky deji kdekoliv.. A muzes zazit dobrodruzstvi klidne v Libni nebo na Smichovne a nemusis kvuli tomu jezdit do Asie:)...
   Tak se budeme tesit an pripravny beh "do manzelstvi"! Vsemu zdar behu.. nejen do manzelstvi .. zdar! .. ultra zvlast! 12:)

   Vymazat

Zase jsem musel zapnout kontrolu spamu.. Omluva:)...