neděle 27. prosince 2020

Adventní čas, svátek světel, covid a POP, jak se to rýmuje:)

 Zatímco vrcholil boj o trička:) ... ano ano... v kilometrech vyhrál RID s naprosto číselnou lahůdkou 1111.1 km, tak já jsem byl třetí se ztrátou cca 4 km na druhé místo. Tady se ukázalo, že nejsem úplný závoďák, neoblékl jsem večer boty a neoběhl park.

Naopak jsem se radoval ze 3.místa, taková krásná číselná lahůdka... 12 končí na 3. místě, navíc potřeba dodat, že číselný součet mého data narození je 3 a trojka je numerologicky velmi silné a dobré číslo:).

Ve zbytku adventních dní jsem se snažil po vzoru Maxipsa Fíka být mistr světa v běhu někam, s něčím, někým a pro něco... Když bylo nejhůř, tak mě syn vyslal ven, ať aspoň chytám pokémony a neběhám zbytečně. 

13.12 (čertovský tucet) jsme s Míšou M. kontrolovali trať Trailové závisti. Jasně, konec roku je šílený, nevím, kam dřív skočit, měl bych sedět na zadku doma a pracovat..., ale kontrola trati.. alespoň trochu pomoci skvělým organizátorům... to je něco jako základní kámen do dobré běžecké karmy:). Navíc moje úloha, nosiče mouky a fáborků je naprosto nezastupitelná, protože MM má svých 40kg i s postelí a v mokrém oblečení:)... takže extra zátěž na značené trati je v jejím případě podobná, jako kdybych já běžel s 20 kg činkou:). 

Tentokrát vybíháme dřív a tak se do prostoru cíle dostáváme před první ženou. Lstivě... ze zadu.. v posledních 30 metrech zaútočím a předběhnu MM., mistryni ČR v ultra trailu...:)... Okamžitě to nahlas komentuji: "A jako první v kategorii žen, v kategorie transgender žena, pohlaví 79, (=žena duší), probíhá cílem 12Honza:)... Neskutečné pocity, nezaujatý pozorovatel by si řekl, jak málo stačí k dětské (a stařecké) radosti, že..:)

Ale i zbytek prosince prožívám (navzdory omezením) co nejvíc s kamarády... I velký P.Válek zavítal do Prokopského údolí a tak mu mohu ukázat pár km zajímavých cest a cestiček. S Lubošem na koloběžce se tradičně snažíme zachraňovat kde co, ale oba víme, že vlastně zachraňujeme sami sebe:). Před koncem Chanuky, svátku světel, se vydávám navštívit Sama S. v jeho práci v Čakovicích a běžím odsud domů do Stodůlek.  

Na Malé Straně, při cestě kolem úřadu vlády se ve mně probudí rebel. Stojí tam chlápek s rouškou a s cedulkou kolem krku o protestní hladovce ohledně šílených opatření strany a vlády... kolem hafo policistů, já bez roušky zastavuji, chlápka přátesky obejmu a poplácám. Nahlas vyjadřuji souhlas a potom co mi hlasivky stačí zakřičím (se zaťatou pěstí) k úřadu vlády... "Jsou to hajzlové! Využívají situace, aby zničili podnikatele, státní finance a nám sebrali svobodu! Ale my se nedáme! My jim to spočítáme!" ... významně jsem se podíval na policisty.. a dokřičel svůj protest..."a jejich pohůnkům taky!"... a než se rozkoukali tak jsem běžel dál. Musím říci, že až nahoru do Stodůlek se mi běželo opravdu lehce.:)

"Pátý advent" je už posledních 8-9 let ve znamení POPu, Partyzánského Oběhu Prahy, který byl letos opravdu partyzánský. PES na stupni 5, venku (mimo rodinu) oficiálně jen po dvojicích:).. Navíc otec zakladatel Martin Veverka Pražský se vracel ze svého angažmá na britských ostrovech. My, co známe Veverkovic historky, kdy přešli přes most, který po chvíli strhla voda, prošli údolím těsně než ho zasypala lavina... tak nejsme překvapeni tím, že Martin přijíždí do Čech posledním letadlem, než je VB uzavřena do izolace...:).

Původně jsem si myslel, že "pětipes" odradí všechny běžce a my to poběžíme ve 2-3 abychom udrželi kontinuitu, ale opak byl pravdou. Napřiklad moje dcera B., která normálně nemá velké nadšení pro "hromadné akce" prohlásila, že jako správná rebelka s námi poběží... i kdyby to mělo být jen pár km... A tak se nakonec scházíme 27.12 tradičně na parkovišti u Hamru v relativně silném počtu a po cestě nabíráme další partyzány, kteří se postupně odpojují. Snažím se dávat rady typu, když uvidíte, že nás někdo počítá rozdělte se do dvojic... případně jako matematik pro policisty navrhuji převod do dvojkové soustavy:). Jasně silně chybí závěrečná hospoda, ale ten pocit sounáležitosti je silný... třeba kousek od Dívčích hradů mi volá severomoravská sekce:) a tak aspoň na dálku se všichni pozdravíme a nadáváme na chaotická opatření.

Při běhu, "vnímavý" jedinec mého typu:) s potěšením zjišťuje jiné zvyky v jiných krajích... Například, když zhruba v polovině POPu Pavel B. navrhuje pauzu na namazání bradavek... tak se opatrně ptám, které běžkyni pomáhám já..:)

Prostě... POP byl tradičně naprosto skvělý... Počasí trať, lidi kolem. Různě jsme se rozpojovali, spojovali, chyběla závěrečná hospoda na Hamru.. sice jsem si předsevzal, že budu málo mluvit a nechám povídat víc všechny kolem sebe... Ale, "zakázat" 12Honzovi vyprávět je stejné, jako byste zakázali Casanovovi... No ale to je blbý příklad:)...  

Adventní a vánoční čas patří i reflexi, vzpomínkám... a tak při svých proběhnutí přes Řeporyje musím vzpomenout na Petra Novotného.. [Potlačím do pozadí eskapády jeho syna] a vzpomínám na jeho působení s Fešáky, na jeho texty, na jeho (pro mě) nezapomenutelné historky z koncertů.

Dovolím si v téhle pohnuté době dát odkaz na jeho vystoupení a následné vyprávění z jubilejního koncertu Fešáků... "Dokud ještě žijem je všechno OK"..:)

https://youtu.be/y1B_mDZjy9g

Všemu zdar! Našemu boji, úsilí a ultra.. zvlášť!

A ... dokud ještě žijem.. je všechno OK!

12:)

8 komentářů:

 1. Muselo to být pěkné. Já jsem nakonec podlehl jednak své drahé manželce a také obavám o mé akt. bempo, připomínám při běhu markýze de Peyrac. Dali jsme nakonec asi 11 km v Šárce, sešlo se nás asi 10 pod dohledem 1 psa, který nic nenamítal.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No pokud se jen trochu blizis k markyzovi de Peyrac... Tak se vubec nedivim, ze te zena nechtela pustit! ... Tomu neodolala nakonec ani Angelika.:)
   Tempo bylo dobre, ja jsem se skoro tradicne staral o pomalejsi skupinku, starce, deti, kolobezkare a bezce ve vyklusu:), takze bys zapadl.
   Ovsem, ta mozna ujma na damskych srdcich... Jeste ze jsi lekar!:]. Tak priste!
   At nam to beha! 12:)

   Vymazat
 2. Hraju si tady s obličeji s grafickým editorem, aby nám nikdo neukradl duši a ty to takhle provaříš. :-D

  Taky jsem moc rád, že se nás sešlo tolik. Určitě z toho budou taky nějaká krásná čísla. :-)

  P.S. Děsně mě štve to přepínání účtů Google, tak komentuji takto.

  Ad.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pochopitelne prosim posli anonymni tvare a ja v mziku vymenim!:)
   Jen to sam nesvedu, nebo jsem to zatim nedelal... a tak v ramci uspory casu jsem dal plne fotky:), ale slibuji, ze napravim:). Posli.
   Dik a at nam to beha! 12:)

   Vymazat
 3. Za mě byl POP na jedničku, tak to vidím, že jsem byla s vámi tentokrát sice poprvé, ale už na furt ;) Hodně kilometrů i historek i v roce 2021, j.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. :)... Byl jsem prijemne prekvapen, kolik se nas "sebehlo" a jeste vic, ze se navzdory vsemu ukazaly nove tvare:). Vice klubovych akci, restauracnich zarizeni:) a at nam to beha, at se dari... 12:)

   Vymazat
 4. No krásně jste si to užili, Honzo. Věřím, že letos se přidá i severomoravská sekce a bude i závěrečné posezení :o)
  JiříkK

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. :).. dik, moc me potesil telefonicky pozdrav "severomoravske sekce":)... tesim se, ze ta nejhorsi omezeni postupne ztrati svuj "brit" a ja se vydam po navstevach kamaradu. Tesim se na shledani... a na posezeni, popovidani u nejakeho toho alkoholu:).
   12:)

   Vymazat

Zase jsem musel zapnout kontrolu spamu.. Omluva:)...