pondělí 6. října 2014

MMT 100 miles, aneb nabídka, která se nemůže odmítnout

Při cestě na svoji třetí stomílovku jsem měl vyrovnané skóre (Leadville "+", WS "-"), měl jsem takové ty "westernové" nálady...říkal jsem si tak tenhle kus rozhodne, jestli se budu dál o 100 mil pokoušet, tohle bude řešení moji stomílovkové trojčlenky:)... Buď anebo..
Velmi brzo jsem se musel opravit. Jakýpak western, bude to klasická mafinská střílečka!:)... Ve čtvrtek ráno totiž sedím v autě se Samem a s Aničkou, poslouchám jejich příhody, hodnocení různých závodů a Sam vyjmenovává, kdo všechno ze známých bude na MMT.. V ten moment mi to konečně sepnulo.. Je to klasická siciliánská "rodina", málem jsem začal Samovi říkat Done Corleone(!)... Večerní setkání české skupiny to jenom potvrzuje:)... Všichni natěšení, sice jen pár lidí znám osobně, ale většinu alespoň z vyprávění nebo z výsledkových listin:)... Všechno buď zkušení borci a závodníci, nebo obdivuhodní hobíci se spoustou cenných startů a zářezů na pažbě svých revolverů:)... Nicméně, nebo možná právě proto, pohodová nálada.. Vyprávíme jeden přes druhého, i já se zapojuji a říkám různé ptakoviny:)... Asi jsem se měl víc ptát na trať, ale nálada byla skvělá, proč se zbytečně strachovat. Sam se spokojeně rozhlížel kolem a už jsem čekal, že promluví stejně jako Don Corleonne: "„Mám pro své děti sentimentální slabost a rozmazlil jsem je, jak vidíte. Mluví, když by měly poslouchat.“ :).
Pro kamarády z "pivního kroužku" musím dodat, že jsem dobře "reprezentoval" v tričku iThinkBeer.com ... hlavně -- pil jsem pivo a to v množství a v rychlosti, jakoby mě měli každou chvíli zastřelit:). Běžící Stín to schválil, že je to velmi dobře zvolená strategie. V den závodu mi bude špatně, bude mě bolet hlava a aspoň nepřepálím začátek..:)

Asi díky včerejší pivní smršti do večerního startu jen tak různě polehávám, připravuju si bágl, tři pytle na stanice, koukám na profil trati a zopakovávám si klubové minimalistické heslo: "Co nemáš, nepotřebuješ" :). Na startu na náměstí ve Vivaro se velká část české výpravy fotí i s vlajkou, kontrolují se čísla na startu, tradičně si stoupám až naprosto na úplný konec asi 160 členné skupiny běžců. Za mnou jsou už jen tři běžci organizátoři, kteří uzavírají trať -- místo čísel mají na tričku napsáno "Scopa" (=koště) a tak vím, že jsem správně. Je odstartováno. Čelo závodu se rozbíhá pěkně svižně, nicméně trať je dlouhá a náročná a v limitu na přezku (24h) se do cíle dostává jen absolutní vítěz (!).

Na první občerstvovačku je to po rovině, ve vyschlých řečištích a cestách, které se pomalu a postupně začínají zvedat. I když to hrozně láká, běžím pomalu a nebojím se i při drobném kopci přejít na chvíli do chůze... Říkám si, bylo by dobře najít nejen sílu, ale i odhodlání běžet na konci..:).. Při mém běhu ze zadních řad nakonec potkávám několik českých běžeckých "mafiánů:), upřímně tím mi byl zdejší závod velmi sympatický, takové otevřené mistrovství republiky v horské turistice:)... Ale jakmile se dostávám na úroveň Petra H. a Moniky V., říkám si, bylo by dobré zpomalit, ti mají víc zkušenosti... Nicméně díky tomu zažiju skvělou scénku na stanici, kdy Monika prosí obsluhu o dolití vody do své malé 1/2 l lahvičky od Dobré vody. Než se stačí napít z kelímku, láhev je pryč! Ptá se, kam jste mi dali moji láhev.. Nakonec ji našla v koši, Italové jsou hodně přátelští, ovšem skoro vůbec nerozumí anglicky a tak to brali, že je to prázdná láhev k vyhození:)...

Ale v tom Monika, Petr, Milan, Kristýna... zmizí v dáli, chvíli běžím s Jardou, ale vím, že všichni mají hodně zkušenosti, výdrž jak vagón Duracellových baterií... A já se nesmím nechat strhnout.. Musím jíst, pít, pohybovat se dopředu.. a být trpělivý. A hlavně.. užívat si to naplno, hory, trail.. A taky -- kdy se mi povede, aby se všechny moje strachy a fóbie ukázaly najednou v plné síle a já měl šanci se jim postavit? Cesta sice začíná být pěkně technická, ale svoje strachy, že v noci nevidím, že špatně odhadují vzdálenosti, že mám závratě, že zabloudím, že upadnu, že si zase zrasuju nohy...:).... jsou zatím schované a jen postupně vystrkují svoje "růžky"... Ale co. Je to moje volba, chci tady být, a tohle všechno k tomu patří...

Jenže, už na první life-base se situace komplikuje. Ani na třetí požádání mi nepřinášejí můj bágl, ve kterém mám nachystanou extra čelovku... Mám s sebou v batohu ještě jednu, ale ta je úplně ve spodu batohu a mám k ní jen dvoje náhradní baterie. [Ještě jedna nejsilnější čelovka na mě čeká na poslední stanici]... Nevím, kde se to ve mně vzalo, ale rozhodnu se běžet dál..:).. Věřím, že ještě doběhnu na další stanici, tam vyměním čelovky..[Každá hodina, kterou ušetřím na zbývající baterky bude cenná]. Jenže, asi v polovině vzdálenosti mezi stanicemi mi světlo odchází a ke slovu přichází nouzová ruční baterie, kterou mám v postranní kapse. Občas si chytnu světelného "stopa":), kdy se aspoň na pár minut či desítek minut zachytím za některého běžce, ale terén je natolik technický, že skoro bez světla se tahle strategie nedá dlouho provozovat. Často jsou potřeba hůlky, ruční světlo nesvítí "nejlépe":), nemá rozptýlené světlo a jeho baterie se se mnou asi také loučí:)... Zase už jsem sešel z cesty... Nevím proč, ale nepanikařím.. nicméně v rozporuplné náladě se dostávám na stanici. Tam se potkávám s Jardou, který také zabloudil a tak si říkáme, že chvíli půjdeme společně, to by mi mohlo baterky pošetřit... Začínají se hlásit problémy se žaludkem, ovšem na stanici mají (alkoholické) pivo a tak dvě malé dvanáctky do mě bleskově zasyčely.. prostě 1-2.. Ovšem zapomněl jsem si v tom nadšení připravit tu zatracenou druhou čelovku:). Asi po hodině cesty už je jasné, že musím vyměnit, Jarda mi posvítil... a najednou -- to je světla!!:).. Nálada opět stoupá do závratných výšek, za chvíli se bude rozednívat, čekají nás dva větší a rozhodující kopce. Ten druhý je úplná "lahůdka" -- taková špička, ze které máme oba trochu (oprávněné) strach.

Na cca stém kilometru organizátoři totiž do tratě vložili velmi hezký a náročný vertikální kilometr, který je následován neméně prudkým sestupem... S Jardou se shodneme, že je to taková Olafovina:) a přemýšlíme, jestli se s ředitelem závodu vzájemně s neznají, nebo dokonce nejsou příbuzní!:)... Snažím se Jardu trochu brzdit, s tím, že by bylo dobré rychleji běžet, až po té špičce a snažit se pod ní dostat v "plné síle":)... Sice stanice pod vertikálem byla podle mě asi úplně nejhorší ze všech (po relativně náročné 11km etapě neměla ani banány nebo cokoliv nesladkého, naštěstí nacházíme pár jablek).. piju zbytek teplého piva a pak už vyrazíme.
Jsou dvě hodiny odpoledne, slunce v zádech a já věřím, že nám budou bohové nakloněni a přiženou nějaký mrak.. Na vysvětlenou dodávám, že díky chybějící první life-base jsem nevyměnil tričko, nemám s sebou náhradní s krátkým rukávem a celou trasu, od startu do cíle nakonec absolvuji v jednom (černém) tričku s dlouhým rukávem... Ovšem, slunce bylo většinu času našeho výstupu schováno za mraky. Asi se nemohlo dívat, jak se deru nahoru, krok po kroku, nezastavuji se ani na srázech, sice zpomalím v problematických úsecích, ale pořád jdu.. Při vší skromnosti jsem na sebe strašně pyšnej a říkám si, že bych nikdy, nikdy.. nevěřil, že tohle dám..:)... Opouštíme srázy, ale cesta vede pořád vzhůru.. Vzpomínám si, že Sam říkal, že je to na morál, že to několikrát vypadá, že je konec, ale stoupání přechází na další kopec:)! A ono jo.. ten mizernej kopec opravdu nemá konec:)... v jednom zlomu docházíme Kristýnu a Jarda s ní v technickém terénu vesele hopká dolů ke stanici.
Mezi námi, tahle stanic byla asi nejhezčí ze všech.. krásné teplo, oheň, polévka, spousty jídla, čaj.. Přicházím sice asi hodně zpožděný, ale jím rychle a síly se mi vracejí jako zázrakem, dobrá nálada, radost z výstupu.. vybíhám ze stanice dokonce chvilku před Kristýnou a Jardou a velký kus seběhu jsem před nimi. Běží se mi parádně a než se začne znova stmívat mám pocit, že všechno je na dosah.. že poslední 1/2 maratón opravdu poběžím, co to půjde.

Druhá noc mě nakonec zastihuje zase v částečné společnosti Kristýny a Jardy, kteří jsou skvělí společníci, obdivuji jejich závody a "šílenosti":), obzvlášť účast Kristýny na Trofeo Kima mi přijde neskutečná.. No nic:)... Snažím se měnit ponožky, mazat, v sebězích s nimi držet krok.. Ale druhá noc je náročnější.. Vidím hůř, zakopávám hodně často a bolestivě a v duchu i nahlas se omlouvám svým prstům, protože je mi jasné, co bude následovat:). Ještě společně ve trojici projdeme dvěma dlouhými tunely (1.5km každý), kde je plno vody, prší ze stropu.. pěkně depresivní:).. Ale na hrázi přehrady si nakonec sedám a začnu "maličko" řešit prsty, něco zalepím a dávám si poslední suché ponožky, ale jsem rozhodnutý ty boty sundat až v cíli...

Zbytek cesty, byť se jednalo o plochou část, je epický.. na začátku oblázkového řečiště jsem zabloudil, pak jsem zpomalil, protože na těch valounech se nedalo nic.. bylo to nekonečné.. Ale pak přichází zpevněná cesta a říkám si.. Seš chlapče celkem prošitej, už vidíš i přízraky:), teď se ukáže síla morálu.. Běžet je jen o "maličko" těžší než jít a postupně se rozebíhám, držím standardní tempo.. Objevují se první pořádné halucinace:). Najednou mám úplně živý "sen"... jdu sice pořád po značkách, ale zdá se mi, že jsem minul poslední stanici.. a najednou "řeším", že mě diskvalifikovali, protože jsem tou stanici neprošel(!). Ten pocit/sen je natolik silný, že se málem vracím.. Touha nedat si to úspěšné dokončení vzít, jakoukoliv chybou je natolik velká... Naštěstí potkávám jednoho běžce a ten mi říká, že poslední stanice je asi 0.5km daleko. Na ní se už moc dlouho nezdržím a postupně se zase rozebíhám, co rozebíhám, už konzistentně běžím a pořád zrychluju.. pohledem na hodinky si říkám, ještě přidej lenochu.. mohlo by to být pod 36 hodin.. Kde se ve mně vzalo to závodní úsilí, to opravdu netuším:)... Ale jsem typický příklad, že závodit se dá i na konci pelotonu:)... Běžím jako pako, určitě už překonávám magickou hranice 6 minut za kilometr, probíhám předposlední vesničkou... už se vidím v cíli.. když v tom (asi omámen tou efourií z "přílišné rychlosti":).. jsem zabloudil. Kdyby jen zabloudil, ale zblbnul.:).. Porušil jsem nejdůležitější zásadu, otočit se a vrátit zpátky k poslední známé značce... Začal jsem se rozhlížet, pobíhat kolem, až už jsem netušil, kde jsem, odkud jsem přiběhl. Po chvíli rezignuju a beru telefon, volám organizátorům na SOS číslo.. Nikdo to nebere! Zkouším znova, pobíhám po vesnici, jako zmatený..Telefon nikdo nebere.. Říkám si klid.. Nejhorší je smrt z rozděšení:).... V tom uvidím světla auta na asi 50 m vzdálené křižovatce. Vyloženě tam dosputruju:), zastavím auto a začínám se ptát na cestu. Anglicky sice neumí, ale na můj zoufalý dotaz "Vivaro?? Vivaro??" .. je mi odpovězeno sérii pokynů "destra,.. sinestra..", což byla jedna z mála mých domácích příprav!!


A tak po necelém km jsem zpátky na trase, akorát asi 50 metrů před jednou sympatickou slovenskou dvojici. Nečekám na ně..:).. Asi ne proto, že bych tolik toužil závodit (i když kdo ví), ale potřebuji ten adrenalin ze sebe dostat.. A pak už jsem v cíli, dostávám finisher vest.. Beru si teplou polévku a razím do hotelu se vyspat. Říkám si, tak to mám za sebou, ovšem mělo to ještě malinkou dohru. Jel jsem sám a na pokoji nikdo jiný není, recepce zamčená, tmavá, žádný zvonek, telefonní čísla na hotelu, recepci, restauraci.. buď nefungují, nebo to nikdo nebere:(... Pořád jsem v tom jednom tričku a dává se do mě fest zima.. Honza mi pomáhá a jde za organizátory poprosit o jejich kontakt na majitele, ale je to k ničemu, a tak jsem se zabalil do ubrusu, co měli před restaurací, nebudu si přeci kvůli tomu ničit emergency blanket:). Nakonec se objevuje personál chystající snídani a tak i poslední zkouška je zdárně za mnou, můžu se jít umýt a na pár hodin spát... Padám na postel se slovy klasika.."Bylo to krásné a bylo toho dost":)..

Finisher vest
PS. Sice MMT j technicky pod 100 mil, ale díky zabloudění, můžu být (stejně jako Jarda) v klidu:)..
PPS. Drobná statistika, jak jsem si vedl.. Přihlášeno bylo přes 170 závodníků, vyběhlo na trať mezi 150-160.. A takhle vypadaly moje proběhy stanicemi:
1.life base - 37.8 km 72 z 142 doběhnuvších
2.life base - 79.6 km.. 61 z 124 doběhnuvších
3.life base - 102.5 km 53 z 112 doběhnuvších
4.life base - 123.4 km 60 z 95 doběhnuvších
FINISH - 158.7 km 49 z 86, kteří dokončili

PPPS. Nebyla by to ta správná mafiánská střílečka, kdyby kmotr (=Sam) neměl poslední slovo. Při cestě zpátky řekl jasně: "Příště musíš zkusit Pyreneje.. A nebo Beledonský masiv".. Podíval jsem se na Sama .. Udělal mi nabídku, kterou jsem nemohl odmítnout:)!

Všemu zdar! Mafiánskému ultra zvlášť! 12:)
Všem děkuji za podporu a milé komentáře a vzkazy!!

52 komentářů:

 1. Honzo, krásny report.
  Nezostal si nič dlžný svojej povesti.
  Gratulujem k super výkonu!
  Miro

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Diky Miro, bylo to fajn.. Zazitky silne.. dotlacil jsem to do cile.. A o to slo:)
   MSF! 12:)

   Vymazat
 2. Moc pěkný článeček, napínavý až do konce - už jsem čekal nějaké mafiánské rozuzlení :o) Ať to lítá a prsty jsou brzo v pohodě!
  Jiřík

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. :) Diky Jiro.. Radsi moc nelitat, behat.. uz jsem mel spady dneska, ale prava noha se mi jeste nevejde do boty kvuli nehtum:).. Ale jinak OK..
   Zdravim severomoravskou sekci! 12:)

   Vymazat
 3. Honzo, moc gratuluji k parádnímu výkonu! Super článek jen dokazuje, že sis to opět užil a ve tvém podání to začíná vypadat jako u druhého Honzy - Bartase, kdy se nás ostatní "snažíte přesvědčit" že dát 100 mil (a nebo víc) v horách je vlastně pohodička pohoda :-)))))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Petre, tak to prrr.. Na Honzu B. mi nesahej!:)... To je jinsi klasa!:)
   Ovsem, jestli mas z meho vypraveni pocit, ze to byla "davacka", tak jen dodatek.. nebyla:), aspon pro me ne..
   Ale znas to sam, co je "zadarmo", toho si lide nevazi. At nam to beha a snad brzy nekdy na shledanou.. 12:)

   Vymazat
 4. Honzo, teda, klobouk dolu, jak sis svuj vrchol sezony uzil, velika gratulace! Odpocivej, pianko, pohodicka... a planuj zase neco vyzivnyho :-)).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dik, fakt to byl ten spravny vrchol..
   Ale davej si bacha.. Uz mas podobny reakce jako Sam..:)
   VS by jen dodal.. "Kde se to zastavi?" :)
   Tak ty odpocivej, planuj stehuj, atd.. a pak.. no pak to poznas:). MSF! 12:)

   Vymazat
 5. Honzo gratulace. Česká delegace opravdu nezklamala Sledoval jsem to online. I když i to bylo takový italský. Někdy jim trvalo i 3 hodiny, než to aktualizovali. Saucony se osvědčily? Radek

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dik, Saucony jsou presne na moji nohu.. Sice prava dost trpela tim zakopavanim (nehty na prsteniku a prostredniku jdou nejen pryc, ale luzka maji ase pekny zanet), ale boty? bez chyb! Asi kdybych mel dvoje podobny, tak to mohlo byt i lepsi.. Jako jeden z mala jsem neprezouval..
   Drz se, at zase brzo muzes nabirat km.. naplanuj si 27.12 .. POP2, aneb partyzansky obeh prahy.. Doufam, ze je to definitivni a ze Martin, VP to brzo da vedet.. MSF! 12:)

   Vymazat
 6. Ufff, to bylo napínavý, ještě teď se klepu!!!

  Gratuluju moc! :-) Zuzka Součková

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dik, ovsem .. "napinavy" je subjektivni pocit.. v nekterych chvilich jsem si myslel, ze jsem uplne v nebi a bude vsechno "na pohodu", abych si za chvili zmenil nazor a rikal si jen to bojovne.. "dopr*ele, dopr*ele"..:)
   At to beha! 12:)

   Vymazat
 7. Nádhera, ještě jednou gratuluju a těším se na další nepublikovatelné pikantnosti příští týden na zasedání ÚV ITB. Pochopil jsem, že postupně přecházíš na jiné disciplíny: přežití v extrémních podmínkách s minimálním vybavením, velehorská tůra po tmě, orientační běh a boj s neviditelným italským nepřítelem! t-bird

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ale prosim te..:), to ze obcas bud vlastnim pricinenim nebo souhrou nahod se veci zkomplikuji.. nakonec vyzniva pozitivne:).. Nas "Don Corleone" konstatoval lakonicky, ze se to vsechno muselo zakonite stat mne, abych mel o cem psat.. No nezabil bys ho?:)... Na setkani iThinkBeer se vylozene tesim.. na vypraveni a plany:).. Vsemu zdar, at to beha! 12:)

   Vymazat
 8. aha, my si tu vyklusáváme Pradědovku a jiní vyrážejí na procházku do Itálie, inu každému po zásluze :-) gratuluju a přeju brzké zhojení prstů a chutě do běžecké stopy!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Malem jsem dneska zkusil vyklusavat:), ale preci jen jsem si rekl, ze .. musim resit veci kolem a nejen "bavit" lidi ve Stodulkach "zombim behem":).
   Pradedovka je krasna, snad mi to nekdy zase vyjde, jenze v tom terminu je vsude kolem tolik krasnych behu.. I kdyz.. i kdyz delaji to tam moc hezky!!!
   Tak gratulace a nekdy na shledanou.. MSF! 12:)

   Vymazat
 9. Moc pěkný, gratuluji velice! :)
  Jsem rád, že se to povedlo a jsi připravený na další výzvy :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Diky! V jednu chvili to bylo asi o fous:), ale to nevzdavani.. verim, ze se to pilne ucim... Nakonec, co by tomu rekl, "Don Corleone" ze:)...
   Tak urcite se zase zkusim lepe pripravit, poucit se, vyzkouset neco, abych lip videl, ... tak jako tak.. A mohl se zase nekam "podivat"..:)
   At se dari! a zase nekdy na shledanou.. 12:)

   Vymazat
 10. Pekne skore 2:1 :) Zdar dalším odvaznym snum!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. :).. Radsi uz to nikam dal neposunovat:).. Jen tak malicko si 2-3x do roka neco delsiho zabehnout v horach, prolozit to par detskymi ultra:), nejakym obehem a vybehem a budu nejstastnejsi..:)
   At se dari! 12:)

   Vymazat
 11. Drzela jsem palce, smirovala co Italove dovolili online a ted mi nezbyva, nez se znovu poklonit. Vestu vezmi na zasedani, at my obycejni smrtelnici aspon vime, jak by nam neco takovyho mohlo v pristim zivote sluset :-D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. :), jasne vezmu, at muzes vyzkouset... I kdyz si myslim, ze ultra virus v tobe neni potreba "prizivovat"..:)
   Vidim, ze zasedani pristi tyden bude silne obsazene, to abychom se vubec vesli:)... VSEMU ZDAR! 12:)

   Vymazat
 12. Skvely vykon - vzdy, ked mam pocit, ze sa uz neda ist do niecoho narocnejsieho, ty tu latku posunies este o nieco vyssie. Cakam, s cim prides zase nabuduce. Ale zatial si nedokazem predstavit bezat niekde celu noc, nieto este 2 - mna by zena uz zatial doma pobalila a vylozila kufre von, ze s blaznom ona zit nebude :)
  Ked vsak pojdes do tych Pyreneji, daj vcas vediet - tam je krasne a mam to takmer za rohom (iba cely den cesty), tam by som si urcite rad nieco odbehol!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. :).. Duri, ono je to vsechno takove relativni.. Kdyz clovek se pohybuje rozumne, tak to jde.. Mam z toho radost, ale zase abys to zbytecne neprecenoval:)... Myslim, ze je to prevazne o te hlave a o postupnych zkusenostech. To by ti vsichni zkusenejsi meli vypravet... I kdyz si muzes myslet cokoliv, jsem a zustavam (objektivne vzato) zelenacem.. i kdyz uz vim a tusim o cem ti zkusenejsi mluvi:)..
   Verim, ze se pro nejake Spanelsko rozhodnu a pak by byla sance popobehnout spolu.. MSF! 12:)

   Vymazat
 13. Úžasný, gratuluji, jsi maximální borec! Člověče, muselo to být maso, ale ty o tom píšeš, jak kdyby sis byl zaběhat v Prokopáku :-) Dej se rychle do kupy, ať se zas brzy potkáme v Myslíkovce.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dik, nehty splaskavaji i na prave noze.. Myslim, ze se jiste pred koncem tydne bude sance potkat! :)
   Mej se fajn! zatim, HH

   Vymazat
 14. Sice tě nějaká ta scopa nezametla ale už je jasné co je ti milejší,světlo či pivo.Vestička ti bude slušet dobrá práce!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. :) no vsak me BS nekolikrat upozornoval, abych pivo v zadnem pripade neodmital a mel v celku pravdu..:)
   Vesticka je moc hezka!! MSF! 12:)

   Vymazat
 15. Veliká gratulace, narovinu řeknu, že je to mimo moje chápání, mám na mysli to se dá vydržet, navíc to všechno podstoupit dobrovolně a mít z toho radost a zvesela to propagovat do světa. Máš můj obdiv.
  Ta tvoje bojovnost, ta je hodna obdivu.
  btw. Do hospody se těším :-) okrout

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. :) dik.. Bojovny, to ja jsem:).. ale tam to asi konci..
   Ono logicky vzato... Slovy BS jsem slepej jako patrona, v noci vidim skoro uplny houbelec.. Tak by nekdo neznaly se mohl ptat, proc se tam "deru"? Vim ja?? Asi me to fakt bavi:)... I kdyz to rozhodne neni uplne nejjednodussi..
   Ale pravdu mas, ze ty vykony lidi i nasich nejen tech uplne nahore, ale tech co pribehli pod 30 hodin jsou taky mimo moje chapani..:)..
   Ale co je zajimavy.. znova jsem se presvedcil, ze v ultra se da silne "zavodit" i na konci startovniho pole... Kamarad to vtipne nazval "takovy pochodak":)... ma pravdu a pritom jsem to "rval", co to slo... To je ta (krasna) relativita..:)
   Tak pristi tyden! Skupina se rozrusta, to nam za chvili Corleone nebude stacit:).
   MSF! 12:)

   Vymazat
 16. Honzo super psani!
  A sorry ze jsem ti nemohl rano vic pomoct, ale organizatori jaksi s timhle nepocitali:) Kazdopadne jsi mel alespoň ultrackej přídavek...kterej ja bych asi nedal:)
  Tak zas nekde nekdy...

  Honza Dušánek

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Honzo, ode me velka gratulace k naprosto skvelemu vykonu!! A diky moc za pomoc v tom ranu.. I kdyz me to nedostalo dovnitr, preci jen, ze se nekdo vypravil za poradateli nebo dokonce mi nabidl misto v aute, spacak.. To fakt potesi! Ja jsem se jim "pomstil":) pujcil jsem si ubrus z predni restaurace a do nej jsem se zabalil.. Tak!:)
   Urcite se tesim na nejake dalsi setkani... At to beha! 12:)

   Vymazat
 17. Honzo, luxusní!!! Doufám, že mi dítě mezitím nezvoralo český úkol, protože jsem se nemohla odtrhnout!:-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Lido, diky!! Moc rad jsem te zase videl.. Bylo to intenzivni dostatecne:), ceska skupina byla naprosto skvela! Tedy, cekal jsem,ze to bude dobry, ale ta atmosfera ve volne vytvorene vyprave.. to me fakt mile potesilo!
   Tak at se dari! A zase treba nekde na videnou...12:)

   Vymazat
 18. No co dodat... Krásné, intenzivní, epické! Jsi prostě naše jednička! :o)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. :).. ty jsi si taky prozila svuj zavod! Dik a gratulace k nevzdavani!! 12:)

   Vymazat
 19. V té předposlední dědince jsem v roce 2012 bloudil taky. Je tam ostrá doleva. Že ty jsi nečetl zápisky ostatních? :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. :).. Vlado!! Presne na tohle jsem myslel.. Jak jsem tam zabloudil a ztratil cestu.. tak si rikam... jako Vlada, presne stejne!! Jenze ja jsem opravdu pako, jak jsem se zamotal, tak neslo napodobit tvuj postup a vratit se na posledni znamou znacku:)...
   Diky mimochodem za dalsi tipy na zavody.. At se dari a vsemu zdar! 12:).

   Vymazat
 20. Honzo, moc blahopřeju a díky za report, i když mám podezření, že nám neříkáš úplně fšecko :-)
  Snad mi to vyjde v pondělí... jo a POP si píšu do kalendáře, dav

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj Dave! .. no fcecko se rozhodne rikat neda, jednak, kdo by se s tim psal:), pamatoval si to.. a kdo by to cetl? ze? :)
   Jak vidis podle data, tradicne vzdy se snazim natukat co nejrychleji svoje pocity, nez se necim mohou "upravit":), nekdy hodne osobni veci pisu trochu skryte, ale tak abych je ja, pripadne ti, co byli se mnou v tom videli jasne:)...
   Vetsinou nic nezamlcuju, tim padem jsem vsechno rekl a v hospode budu moci poslouchat a mluvit o jinych vecech, protoze jsem fsecko rekl!:).. V pondeli zdar! 12:)

   Vymazat
 21. Ahoj Honzo, jsem rád, že si svojí bilanci na 100 mílových ultra převážil na správnou stranu. Šel si od začátku velmi zkušeně, jako dobře fungující stroj. Byla radost s tebou jít. Moc se mi líbí tvoje pozitivní myšlení, napříč všem hendikepům a nástrahám si zůstal klidný a optimistický. A moje zkušenost říká, že to je ta nejdůležitější věc. Moc se mi líbí tvoje moto a záhlaví. Ještě jednou díky za milou společnost a díky tobě jsem to dal, řekl bych docela v pohodě. Číslo jsem si vyvěsil nad postel a každý večer usínám s úsměvem na tváři a s pocitem "Jo, já to dal!" Byl to super zážitek a věřím, že nebyl poslední. Snad se zase někde potkáme. Měj se! jarda

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. :) Dik velmi napodobne.. ses trojnasobna 1!:)
   Skvely cislo.. Strasne se mi libilo, jak jste s Kristynou hopkali dolu v tom technickym terenu.. Bylo to vic nez inspirativni:)
   Uzivej si toho, taky navzdory tomu vsemu muzu rici.. dal jsem to relativne v pohode.. diky drobnym zmatkum "v jednom triku", "v jednech botach".. Budu se zase nekdy tesit na shledani.. At se dari ve vsem! 12:)

   Vymazat
 22. a pár fotek z MMT najdeš na: http://jarda-krames.rajce.idnes.cz/Magredi_Mountain_Trail_2014/

  OdpovědětVymazat
 23. Gratuluji - moc dobrý výkon, klobouk dolů. Hlavně mi hlava nebere ty dvě noci. Halucinace.... to asi zažít nechci. :) Se jeden nediví, že zabloudíš... v té vesnici bylo štěstí, že ses nevydal v protisměru závodu. :) Doufám, že nabídka od Sama byla na Echappee Belle. Tam bychom se pravděpodobně mohli příští rok potkat. Už se moc těším na ten plánovací večer na příští sezonu. Moc pěkně jsi to zaběhnul. Líbí se mi, jak pečlivě se na závody připravuješ - jednou bez namazání prstů, podruhé téměř bez čelovky :) Tomu říkám odvaha.
  Honza Bartas
  PS.: Přednášíš nějaké kurzy na IES? Jestli třeba nemám tvůj autogram v indexu. :) To by bylo docela veselé.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. :).. Dik. Moc jsem se nasmal pri tvem komentari. Pripomina mi to obdiv kenskeho viteze Prazskeho maratonu, kteri rikal, ze obdivuje ty, kteri bezi maraton za 4 hodiny... protoze to on by nevydrzel:).. Asi tak:)
   Ta moje planovaci "odvaha".. je spis ci pochopitelne je.. blbost a nadseni.. Aspon pouceni pro priste, ze nemam spolehat na to, co by melo byt v pytli na obcerstvovacce:)..
   Jo -- je to Echappee Belle.. Pokud to jen trochu pujde.. chtel bych tam. Kurzy na IES jsem oficialne nevedl, i kdyz by to bylo fajn, kdybych mohl rikat na bezeckych setkanich, ze se Honza B. ode me spoustu veci naucil:)..:)...
   Mej se fajn! At se dari! 12:)

   Vymazat
  2. Ahoj, četl jsem to teď znovu a mám dojem, že ti tam vypadl asi 35 km dlouhý úsek - po té přehradě, kde sis upravoval prsty (110.km). Tam je ještě jedna Life Base (123.km) - Ivan Cudin a pak ještě jeden kopec a až potom oblázky (začátek cca 145.km). Co se mi to dost pořádně vrylo do paměti minulý rok. Ale je to plně pochopitelné... já si z Andorry skoro nic nepamatuju...proto jsem musel sepsat tak podrobný popis. :) Honza B.

   Vymazat
  3. :) Honzo, mas pravdu v tom, ze jsem uz tenhle usek moc nepopisoval.. uz mi prislo, ze pisu desne dlouze:), ale podle poznamek si to zive vybavuju:).. Obdiv tvoji pamety a vazby na km... Kamaradi se mi smeji, ze ty silenosti zamerne pritahuji, ale neni to pravda!!:)
   S Andorrou? Tobe to tady skryte muzu rici.. Pokud nevyjde WS, tak Ronda je muj cil! Ne, ze by byla mensi nez WS, to spis naopak, ale zase dluhy se maji splacet nejdrive.. Tak jako tak, uzivam si vsechno na max a mco diky za skvele napady a ponoukani:). At ti to beha a skvele pise!!
   12:)

   Vymazat
 24. Honzo, ktorá čelovka sa Ti najlepšia osvedčila na tieto nočné traily?
  Miro

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vsadim se ze ta, co si nezapomel vzit s sebou ;-) Nika

   Vymazat

Zase jsem musel zapnout kontrolu spamu.. Omluva:)...