pondělí 29. prosince 2014

... Hlavně si to užij..:)...

To je myslím asi nejčastější "loučící" věta moji nejmilejší manželky (jasné slunéčko), když se chystám na nějaký závod nebo na "drobnou" kamarádskou akci (=šílenost) :)... Pronesla tuto památnou větu opět v páteční pozdní večer, když jsem se chystal na opakovaný partyzánský oběh Prahy (POP2, který má ve své detailní režii Martin, známý jako Veverka pražský)...

V tu chvíli postupně snáším (skoro stejně úporně jako slepička vajíčka)... věci na hromádku do chodby, abych při ranním oblékání a balení nikoho nerušil. Plán je jasný.. skutečně si "to" užít a stylově (po vzoru Tomáše) doběhnout na start. Tím pádem mi vychází optimistická varianta vstávání na 5:05... Jenže..jenže..:).. Moje nejmilejší mi připomněla, že doufá, že ji nebudu dělat úplnou ostudu v nějakém propoceném oblečení v restauraci, ať si vezmu slušné kalhoty, zimní bundu, atd.. a tím pádem hromada "potřebných" věci kyne.. no asi jako těsto na vánočku:)...

Ještě si vzpomínám, že jsem slíbil přinést Jitce dárek (od Jany), VS jeho zapomenuté hůlky.. a tak ještě rychle volám Martinovi, aby mě omluvil, že nebudu mít s sebou (slíbenou maskovací) tenisovou raketu.. Zkoušel jsem to a upadla mi hned na dvorku:)... Sice dostávám od "velitele" výjimku, ale z hromady věci je mi předem jasné, že beru batohy dva:)... Ve finále má můj běžecký bágl (černé pivo) na zádech ještě přivázaný modrý PIM batoh, ve kterém mám věci na převlečení, bundu, hůlky, ručník.. z té hromady vyčuhují nahoru ty (zatrolené) hůlky... Pro jistotu posunuji "optimistický" čas vstávání na 4:56, abych měl nějakou rezervu:).

Velitelský čas srazu je totiž stanoven na 6:30-6:40 na Hamru v Bráníku.. venku zima, tak si říkám, buď tam včas, aby kamarádi nečekali a zbytečně nemrzli, je to přeci jen 10.5km, budeš mít dva bágly.. a .. (a to teď snad ani neřeknu) :)...

Ráno jsem se z domu vytratil jako pára nad hrncem, ani Deri si nevšimla, že jsem pryč [a tak o pár hodin později už kňučela pod oknem ložnice, kde jsem a kdy půjdu ven:). Nechápala, že ji moje D. důrazně říká, že "páník" je fuč! Že s ní půjde později někdo jiný.. Ať dá pokoj a zaleze...Zkrátka typický komunikační "blok":)]... U silnice do parku potkávám jednu paní z ulice, kouká na mě podezřívavě, co to mám na zádech -- a tak hned vysvětluju, že jsem hamoun a že mám na zádech batohy dva (!). Pro fyzikální labužníky dodávám, že při oběhu Prahy budu využívat nepříliš známý efekt relativního proudového zrychlení, kdy odhozením vrchního batohu dochází ke ztrátě hmotnosti plus získávám určité gravitační zrychlení (získané právě odhozením těžšího báglu), které bude hnacím motorem do zbývajících cca 74km.:)..

Na tuhle "výhodu" jsem usilovně myslel oněch 10+ km po cestě na Hamr, protože pohupující se vrchní batoh mě hůlkami pravidelně fackoval.. asi abych nezapomněl na manželčino rady a oběh si opravdu užíval.. Mohu říci, že tak stalo:)... Běžím kolem bránického nádraží.. v 6:29, potkávám Advida a nutím jej posledních 150m popoběhnout, abychom na místě srazu byli přesně (v 6:30), nicméně jsme první a od velitele (MVP) se dozvídám, že sraz je stanoven na 6:40(!). A skutečně - v tu dobu se bratranci Veverkovi a další objevují... Čekáme akademickou 1/4h na t-birda, který je ovšem svými pozdními nástupy známý [však jsem jej pomocí nastrčeného figuranta (MVP) musel registrovat na 24h v Kladně, kam dorazil asi 5 minut před startem], takže jsme byli úplně v klidu..:)

Všechno při starém... I já se projevuji jako (úplný) "trouba".. Dostal jsem pod stromeček krásný dárek, hračku GoPro a tak po vyzkoušení v údolí s Deri jsem se těšil, že obohatím záznam z naší akce o "pohyblivé obrázky" z trati.. Jenže.. Protože jsem měl tolik věci s sebou, tak jsem měl i narvané kapsy u bundy [v jedné z nich se mi zapnula kamera do pohotovostního režimu a v mrazivém ránu se mi za tu hodinu baterka (světě div se) vybila:)]. Beru to jako znamení, že POP2 nebylo souzeno zachytit v pohybu.. Petr s Janou nakonec dobíhají a je "odstartováno":)!

S potěšením ukazuji "přespolním" záludnosti mostu inteligence, chybějící druhou kolej... a znova se dožaduji, aby byl jako ukázkový příklad povinně zařazen do učebnic matematiky na základní školy, jako demonstrace důležitosti prostého výpočtu poloměru kruhové výseče:)... Účastníkům následně demonstruji prozkoumaný sestup z mostu a pak už si jen užívám "průchod" okrajem "svého" Prokopského údolí.

Letošní oběh byl partyzánský už od samého začátku. Totiž už na Cibulce jsme se různě rozpojili, abychom se sice ještě na Ladronce (a následně v Hvězdě) shledali, ale nebylo to úplně definitivní ...., ale postupně:). Ve Hvězdě byla naše skupina nejpočetnější, jak se přidala Leona, tak jsme si většinu cesty užívali jejich otázek a narážek na Pražskou 100:), ne nepláču, a jestli, tak jediné smíchy.:).. [Leona nám oběma dala k vánocům 100korunovou bankovku s nápisem Pražská, aby nám to nebylo líto, že ji "nemáme", atd..:)]... Protože nečtu "tvářovou knihu" tak mi hned byl tlumočen vzkaz, že se mám(e) vrátit na silnici na něco kratšího s častějšími občerstvovačkami, nejlépe se sanitkou za zády... Pavel mi slíbil, že od rodiny dostal Škorpilovu knížku pro běžecké začátečníky, takže mi bude radit, jak na to.. No sama legrace!:)

Samozřejmě podobné společenské akce jsou vždy příležitostí, aby si člověk různě popovídal, setkal se se novými i starými známými... Tady je místo na zoufalý výkřik!! Panebože!!! Já ten dárek pro Jitku táhnul celou cestu zbytečně:)! Ona se totiž nekontrolovaně "odpojila".. a na Zahradním městě ji vidím na druhé straně silnice. Ovšem, než nám padne zelená, je v daleko a nedá se dohonit...:(
Ale v mezičase si dělám drobnou radost. Na "zastávce" v Lidlu [kupuji motivačně "Bráník"!] tentokrát nezaváhám ani chvilku a nechám si vystavit na účtenku potvrzení o zpoždění a dát si na to i razítko. Ředitel závodu uznal, že by se zdržení při nákupu mělo odečíst od celkového času a tak .. přátelé.. je to úředně potvrzeno, můžete si odečíst 5 minut:)..

Vůbec.. závěr akce byl neskutečně zajímavý, jak společensky, tak lidsky. Kdy se vám povede, aby se ředitel, trasovač i navigátor zakecali natolik, že zabloudí na vlastní trase?? :)... Kdy se podaří, aby jeden z nejlepších navigátorů Tomáš zabloudil taky? [samozřejmě .. jeho cesty skrz bažiny v Jizerkach jsou pověstné, že:)..].. Prostě je to tak. Opět se ukázalo, že moje "bloudící kouzlo" je natolik silné, že ani kombinace třech nejlepších navigátorů ho nedokázala úplně odstranit.:)

Ale to nevadí, chlapci v Krči si vybíhají na Hrádek, zatímco já se snažím podporovat Dana, který statečně bojuje s krizí... V rámci "aktivního" boje jsme si asi 13km od cíle demokraticky odhlasovali, že je to jen 10, se stejnou logikou a silou demokratické většiny jsem asi 8km od cíle prosadil, že je to jen 5!:).  Částečně to pomohlo, ale Dan spěchá domů... odbočku v Libuši jsem mu ještě dokázal rozmluvit... jenže zatímco jsem v Krči odběhl ke stromku, tak si Dan v nestřeženém okamžiku zavolal domů a domluvil si odvoz.. Je to moje chyba!! Necelé 3km před Hamrem? Omlouvám se, příště se polepším:)...

Všem díky, Martinovi a všem okolo.. Odpovídám svoji nejmilejší manželce.. ano, ano.. krásně jsem si to užil.. Vybíhal jsem mezi prvními a dobíhal s posledními.. Je vidět, že mě pořád to pobíhání sakra baví!:)

Všemu zdar! Ultra a kamarádům.. zvlášť!

12:)

PS. Hned po doběhu mi píše bývalá spolužačka že školy ... Proč běháš, když AMERIČTÍ VĚDCI ZJISTILI, že na to stačí jen myslet??? :-))) ... http://www.novinky.cz/zena/zdravi/357365-cviceni-si-staci-pri-meditaci-predstavovat-a-svaly-se-zpevni.html

Co k tomu dodat, že? Asi mě to bavi...:)
PPS. Fotky a hezká vyprávění jsou k dispozici u kamarádů, takže... Leona, Advid, Jitka, Martin VP, ..

27 komentářů:

 1. :-) paráda. Myslela jsem na vás, ani jsem netušila, že jsem díky tomu utužovala kondici taky ;-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. :).. taky jsem netusil..:)
   To je ta propagovana sila myslenky!! MSF! Nekdy na shledanou a behanou:).. 12:)

   Vymazat
 2. Vzpomínal jsem na vás :-), dav

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. :), tak to jsi k tomu Vasemu pobihani.. pobihal jeste virtualne s nama..:)
   At se dari! 12:)

   Vymazat
 3. Nejlepší je ta omluvenka z Lidlu. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hlavne, ze pani nejdrive shanely propisku, pak razitko..:)
   Je videt, ze mam stale presvedcovaci dar:)... Prinesly razitko od pekare..
   Radost si delat.. to me nastesti nikdy neopustilo:)!
   MSF! Mas paradni fotoreportaz! 12:)

   Vymazat
 4. Tejto akcie sa raz musim zucastnit!
  Heh, ale keby si nezhanal tu potvrdenku z Lidlu, mohol si usetrit par minut :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. :).. asi ne.. delal jsem to behem pauzy na jidlo:)..
   Ale i kdyby.. Ta radost za to stala!
   Verim, ze zase nekdy budete o vanocich v Cechach a pokud Martin bude jeste organizovat, tak je to jasny.. Ovsem, podobnych akci je nekolik, vsak se uvidime a zase budes mit sanci bloudit:).
   MSF!12:)

   Vymazat
 5. Ta baterka se samozrejme nevybila jen tak pro nic za nic. PARTYZANSKY obeh nemuzes dokumentovat - co kdyby zaznam padl do rukou nepritele?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je skoda, ze se hned tak nezucastnis.. Tvoje ideove vedeni:)... To by pozvedlo akci zase jinam:). Ale slibuju nejaky sokromy beh/obeh, az budes v Praze..
   Vsemu zdar! Vyhazovani snehu.. zvlast:)! 12:)

   Vymazat
 6. Moc povedená taškařice!
  Při čtení o "údajném" bloudění jsem si vzpomněl na klasika: "Vzduchoplavci startovali tenkrát ze Stuttgartu a měli namířeno do Bruselu. Avšak vlivem silného protivětru nechali brzy Stuttgart daleko před sebou a po sedmihodinovém letu na Brusel přistáli nedaleko Varšavy."
  Asi jste měli také nějaký nepříznivý vliv? Nebo, že by se pan doktor zase kochal?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Skoda, ze ti to nevyslo aspon na kousek..:)..Tradicne jsme se kochali, povidali ruzne ptakoviny..Myslim, ze muj "inovativni" pristup, kdy jsem 13km od cile nechal demokraticky odhlasovat, ze je to jen 10.. myslim, ze tim jsem navigatory rozhodil a nasledne jsme udelali asi extra 1.5km..:)...
   Myslim, ze to bylo velmi vydarene.. Tak priste.. 12:)

   Vymazat
 7. "Efekt relativního proudového zrychlení" vzniklého odhozením batohu :-))) Výborný a inspirativní: abychom na POP3 běželi společně, navrhuji využít batohy se závažím, a to podobně jako mají koně při dostizích. Kdo by se cpal dopředu - tumáš batoh! - a sprinter by se rád vrátil na konec. tb

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vidim, ze vznika zarodek behu s handicapem:)... Chlapci, chlapci.. Ja vas priste rozesadim:).. Vy jak jste jen chvilku spolu, tak vznikaji same dalsi silenosti.. Uz se desim/tesim na 22.2 ..
   Vsemu zdar! Kamaradum a ultra.. zvlast! 12:)

   Vymazat
  2. Doplnila bych o zavazi jednostranne, nesoumerne, aby se vertikalni bezcova osa po vzoru dostihovych koni klopila ke stredu behu (tedy k orloji).

   Vymazat
  3. Kdybych neznal Tvoji specializaci, tak bych rekl, ze jsi studovala muj matfyz:)... Paneboze!! MSF! 12:)

   Vymazat
  4. Takže nezapomeň využít efekt relativního proudového zrychlení při výsadku parašutistů nad Londýnem.

   Vymazat
  5. ITB akce v Londyne? To tesim se.. i kdyz se malicko desim:).. Jadro ITB pospolu v zahranici? No snad ani nemuze dopadnout dobre:)! Ale potrenuju.. a budu s pionyrskym pozdravem.. "Vzdy pripraven"! :)
   MSF! 12:)

   Vymazat
 8. :-D Za ten dárek se fakt moc omlouvám! Nejlepší na tom vážně je, že to moje "nekontrolované" odpojení nebylo absolutně nutný, běžet s vámi, vyšlo by mi to časově nastejno, nevymrzla bych, rozloučila se a ještě měla dárek... To mám z toho, že se nedívám do mapy, kudy ta trase vede. Měla bych s tím evidentně už vážně začít :-) Moc díky za všechno a těším se příští setkání třetího druhu (aneb SW čekají ;-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. :) .. Jeden z velkych zavazku (na kterych pro jistotu pracuji uz ted) je minimalizovat bloudeni:).. uz mam na pocitaci nahrany basecamp, hraju si s navigacemi a planuji pravidelne vybehy za hranice vsednich dnu.. jak jinak nez s mapou a s navigaci!
   Urcite brzo v lednu dojde na navstevu.. SW je skvela motivace!:)... At se dari! Vsemu zdar! 12:)

   Vymazat
 9. Jo a mimochodem - nové jméno černého batůžku nemá chybu! :-DD

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No poucil jsem se a prejmenoval "temnou silu" na "cerne pivo"... Prave ty jsi me upozornila, ze se s temnou stranou nema zahravat!!
   May the Force be with you! 12:)

   Vymazat
 10. Bylo to celé skvělé a jen lituji, že v Lidlu jsem tu povedenou taškařici neviděl na vlastní oči. (Umím si to ale představit v barvách:-)))))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. :).. naopak.. pani pochopila "vaznost" a "dulezitost" situace.. a sehnala razitko.. Tady slo preci o "cilovy cas", ze:)?
   Moc rad jsem Te zase videl! At se dari! 12:)

   Vymazat
 11. Ty všemu dáš takový jemný nádech lehkosti, že si všichni musí myslet, že zaběhnout si oběh Prahy je ta nejběžnější věc na světě. Ještě že tě máme :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. :).. rika ta, co delala "zagorku":).. nechala se premlouvat na 15km, aby pak natocila 32:).. To me vzdy rozesmeje!
   Stastny Novy rok! At se dari! a priste to "ultra"..:).. 12:)

   Vymazat
 12. Skoda ze jsem tak daleko, ten obeh zase musel byt super akce! Tedy ten clanek o meditaci, nema chybu.. Takze kdyz myslime na pivo to je jako kdyz ho pijeme ;-) Sakra jestli me v praci vyberou na drogovy test tak mi jeste nameri alkohol v krvi.. Behu zdar! Nika P.S. at to v novem roce beha!

  OdpovědětVymazat

Zase jsem musel zapnout kontrolu spamu.. Omluva:)...