středa 5. července 2017

Svatojánská všehochuť, aneb hodně cest vede do nebe, ale jen jedna vede přes hory:)...

Svátek sv. Jana si tradičně užívám plnými doušky... Nádherné pobíhání, i při zmatcích se dařily prodloužené cesty do práce. Navíc se mi neskutečně dařilo i na profesní úrovni, prostě idyla... takže obezřetný matfyzák ve mně -- znalec periodických funkcí:) -- už jenom napjatě čekal.. až se zase něco pos*re, aby byl život správně rozmanitý:).. Nedalo to na sebe dlouho čekat, a to doslova..:)

Jak jsem si tak po ránu a nazpátek z práce prodlužoval cestu přes Dívčí hrady a Ctirada, tak mi ta krajina připomínala rodnou Vysočinu.. mírně zvlněné, malá pole, seno.. A zase jsem byl za voyagera, na jednom kopci vyruším jednu dvojici ve vášnivých objetích, na druhém tak tak stačím zvolit větší okruh:). Omlouvám se už automaticky.."..Jen probíhám..! :).. Ale to mi nebrání v tom, abych po pár metrech na hraně kopce nezakřičel svoje "Rondááááá"!! :). Třeba to pomůže..:)

Na další víkend se domlouvám(e) s Pavlem Veverkou Sudetským, že bych ho přijel navštívit na jeho odloučenou lokalitu.. něco jako kontrola z ústředí:).. A on hned, že by měl připravenou jednu pěknou tématickou trasu.. z Bílého potoka přes hřeben zpátky do Liberce. Nadšeně souhlasím, i když vím, že Anka mi říkala.. před Rondou opatrně. Dal jsi tomu letos hodně, tak ať to dokážeš dobře zúročit. V duchu se jí omlouvám, s tím, že .. nevyzpytatelné jsou cesty boží a osudu vůbec .. kdoví, co se může přihodit.. kamarádi jsou kamarádi.. a nejlepší kamarádi jsou holt ti nejlepší.:).


A tak v sobotu brzo ráno vstávám, v 9:30 už jsme ve vlaku směr Bílý potok. Pavel pochopitelně zná kdejakou skálu, kdejaký kříž, pomníček.. a že jich tady je.. a o všem umí velmi zajímavě vyprávět. Akorát.. akorát to prokládá různými (pro mě strašidelnými) horolezeckými historkami. A to jsem (znova) upozorňoval, že bych moc rád.. ty se šťastným koncem. A tak vedle našeho přeběhu neúspěšně hledáme kříž jediné oběti laviny v Jizerských horách, stejně neúspěšně hledáme křížek Rudolfa Kauschka, průkopníka turistiky a horolezectví v Jizerských horách.
[Pavel mi poslal odkaz na pdf jeho knihy, že je povinná četba:). V pracovním úsilí stáhnu na pozadí a už se chystám poslat na tiskárnu.. když zjistím, že je to „Wandern und Klettern“ (Turistika a horolezectví), psaná švabachem. No nezabili byste ho?:)]
Tak ten jeho křížek jsme nenašli, nicméně nedaleko jsme našli křížek Morávka, který -- slovy Pavla -- Kauschkův křížek řadu let nepříliš úspěšně hledal :). No jsem rád, že jsme nerozšířili galerii křížů v dané lokalitě; je jich už tak dost.. a vyrážíme přes kopečky a rašeliniště.. zpátky do Liberce. Chvílemi drobně pršelo, jednu chvíli silně lilo, občas vysvitlo slunce -- ale celou dobu byla neskutečná pohoda. U liberecké ZOO má Pavel 28.5 km, já (jak už je zvykem) o pár km méně:)... V hospodě ještě oslavíme vydařený výlet, Pavlovo svátek a narozeniny.. a radostně se vracím relativně brzo domů.

 
  
 
V autobuse mi píše syn, jestli nevyvenčíme Deri? A tak souhlasím pomalejších 9-10 km ještě nikoho nezabilo, že? :)... Večer plný energie ještě plánuji, co všechno udělám a spočítám, než si v sobotu začnu chystat věci na závod... O půlnoci, jako když se přepne vypínačem. Dostávám neskutečné křeče do žaludku, na záchodě sedím s kyblíkem na klíně, protože jinak to kontrolovat nešlo:)... celou noc nespím.. Neděle přes den se nese v podobném duchu.. už je jasné, že to není z jídla:).. podle rad nejmilejší manželky-lékaře na telefonu:).. nasazuji postupně různé kombinace léků, tedy s nevýznamným účinkem:). Ve výsledku se i pondělí pohybuji přískoky v relativně malém okruhu kolem domu a vyhlašuji soutěž o čisté trenýrky:).. Dnes (ve středu) jsem musel jít doplnit naše zásoby Immodia, Endiaronu, Enterolu... a přesto, že mi je fakt blbě, se musím děsně smát. V lékárnách Dr.Maxe v marketingovém oddělení pracuje určitě neskutečný vtipálek, kterého tímto na dálku radostně zdravím. Při zakoupení Endiaronu jsem dostal zdarma sprchový gel:). Tomu říkám cílená reklama!

Je středa večer, nějak jsem to naházel do kufru, snad dobře. V Ordinu budu mít zítra tradičně asi hodinu rezervu, abych stihl závěr registrace. Nikdo známý tam není a tak pro jistotu píši pořadatelům a Valérie mi obratem odpovídá, že na mě počká, případně, že mi tam číslo a čip někde nechá.. Hned jsem klidnější. Jjo, věřím, že si mě z minulých let pamatuje, jak jsem do sebe lámal jedno pivo za druhým v cíli:).

Celkem zlomeně koukám na předpřipravené taháky s mezičasy, v duchu mažu sloupec pod 53h a přidávám hrubě orientační s km a hodinou vzdáleností na mezičas 58,5 hodiny. Motto mého blogu "..hlavně se z toho (ani ze sebe) .. nepo.. tento..:)"... se stává silně aktuální.:)

Martin VP mi dneska řekl velmi nosnou myšlenku. Že valná většina (zdravotních a psychických) problémů před závody je vlastně testem naší síly, naší víry, našeho odhodlání. Kdybych to řekl já, tak by to znělo sektářsky:), ale od lékaře? To se těžko dá zpochybňovat.:)
Samozřejmě věřím, že se jedná o test víry, nicméně beru s sebou (a na stanice) dostatečné množství papíru, ubrousků, vazelíny a "zastavovacích" léků:). Ance jsem se omluvil, že výrazné zlepšení se nedá čekat, že jsem si to doslova pros**l:], ale že budu bojovat ze všech sil. A o to mi přeci jde..

Držte mi palce, vybíhá se v pátek, čísla mi přejí, 7.7 v 7 hodin ráno.. Mám startovní číslo 332 a udělám co půjde, abych nejdéle v neděli navečer se dostal v Ordinu do cíle.

Všemu zdar! Ultra zvlášť!

Ať žije Ronda...Jak krásně nastavil moto našeho výletu PVS: "Hodně cest vede do nebe, ale jen jedna vede přes hory":)

12:)

14 komentářů:

 1. Lovu zdar a velka podpora i od Dr. Rohlikove s chotem. Niedernsill stoji v jednom siku pri tobe!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Podpora od Niedernsillu a od Dr. Rohlíkové, to je silný kalibr, nicméně jsem byl tentokrát slabý já:(... tak snad příště to zužitkuji lépe:)! Moc díky za podporu!!
   12:)

   Vymazat
 2. Tvá logistika by se měla tisknout do tréninkových plánů knih o boji s prokrastinací :-). Nechápu, ale mám pocit, že tvé dny mají nějak záhadně víc hodin, než dny nás obyčejných smrtelníků :-). Doufám, že jsi v pořádku dorazil na místo, máš čip a všechno potřebný a zítra budu od rána držet palce a fandit až do chvíle, než proběhneš cílem. Ať to letí - hrrr na ni!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. :) .. sice logisticky jsem vše zvládl.. na registraci 20 minut před oficiálním uzavřením.. i moje jízda autem s dvěma igelitka i na klíně, abych případně nepozvracel pronajatý vůz.. také zaslouží uznání:).. ale to bylo tak všechno:)
   Tentokrát Ronda byla silnější po všech stránkách a je potřeba to brát s díky a s pokorou.. ono mě to zase někam posune.. už jen ten fakt, že tu uvaznu do pondělí:).. bez práce, bez počítače:).. jen sám se sebou..
   Poučení první.. musim posunout logistiku na normální úroveň:).
   Dík za podporu! Držím palce na GGUT! 12:)

   Vymazat
 3. držím palce a sleduji http://www.autv.info/controller.php?view=classificacio#

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. :).. Jjo, zastavit už na Sorteny.. to dokáže buď jen zkušený borec, nebo pitomec, který se neměl ani postavit na start..:)
   Když ale ta víra.. ze se to třeba během závodu usadí:).. ta tam pořád byla..:)
   Diky moc!! 12:)

   Vymazat
 4. Odpovědi
  1. Dik.. nicméně jsem letos zase pomohl statistikám já:(.. a umožnil tak někomu jinému snad dokončit..
   MSF! Ať se daří! 12:)

   Vymazat
 5. Tak to už jsi zřejmě někde na trati. Však Ty to zvládneš. Je docela zajímavé, že mé tělo se vždycky před většími závody dozví, co se na něj chystá a taky se snaží zbavit všeho, co by mohlo cestou tížit. Třeba máš něco podobného. Když na ten režim přepne včas, je to ještě docela dobré ...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. :) přesně tak.. to tělo a hlava na nás ledasco zkoušejí.. někdy to jde preprat:).. někdy ne:(..
   Ale vždy si myslim, že to nebylo marný a že se z toho musim nějak poučit..:)
   Doufám.. že to svoje selhání využiji správně..MSF! 12:)

   Vymazat
 6. Drž se! Myslím na tebe, mačkám pěsti a posílám pozitivní energii. Ty hory tě také budou motivovat, tak že s chutí do toho :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dik Petře.. v tuhle chvili se mi udělalo lip a skézal jsem od Sorteny na parkoviště ..:).. na podobnou šilenost hobik mého typu musí být stoprocentně v pořádku:)..
   MSF! Doufám někde na viděnou .. 12:)

   Vymazat
 7. Sledujem online, ale nejaké to majú rozbité. Zaseklo sa to v čase 11:40 :(

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Duri, bohužel jsem dávno ze závodu.. letos se nedalo:(..
   Dik za podporu! 12:)

   Vymazat

Zase jsem musel zapnout kontrolu spamu.. Omluva:)...